+48 536 455 935
Al. Niepodległości 245 lok. 58, 02-009 Warszawa

Odprawy celne

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, wszystkie towary handlowe i niehandlowe trafiające do naszego kraju spoza UE lub wysyłane poza nią muszą podlegać odprawie celnej. Niektóre przesyłki, np. te zawierające tylko próbki bez wartości handlowej, towary na własny użytek, prezenty o niskiej wartości, są zwolnione z opłaty cła. Wymagane jest jedynie uiszczenie podatku VAT. Za opłacenie cła jest odpowiedzialny importer.

W przypadku braku spełniania warunków odprawy celnej towar zostaje zatrzymany w magazynie lub składzie celnym i dopiero po dopełnieniu wszelkich formalności celnych transport drogowy , kolejowy, morski lub lotniczy może być kontynuowany. Niezależnie od opłacanego cła regulowany jest podatek VAT.

W określeniu wysokości taryfy celnej istotne jest miejsce pochodzenia towaru. Unia Europejska podpisała z niektórymi państwami umowy preferencyjne, zgodnie z którymi import odbywa się bez taryfy celnej lub zgodnie z obniżoną stawką taryfową. W takim przypadku wymagane jest, by towary posiadały udokumentowane miejsce pochodzenia. Klientom proponujemy kompleksowe usługi z zakresu odpraw celnych zarówno drogą lądową, morską, jak i powietrzną. Wszystkie czynności wchodzące w zakres naszej działalności objęte całkowitą poufnością i ochroną danych.

Jesteśmy
dyspozycyjni
Oferujemy wysoki standard usług
Minimalizujemy formalności
Pratnerska współpraca
21 lat doświadczenia
masz pytania zadzowń do nas
Odpowiemy na wszytskie Twoje wątpliwości
+48 536 455 935
Zbyszka z Bogdańca 10 A, lok. 7
03-259 Warszawa
+48 536 455 935
+48 795 064 258
zawodzie@eurocargo.com.pl